סיורי חנוכה 2020

אוויר, אווירה ואור

סיורי חנוכה 2020

אוויר, אווירה ואור

* כל הסיורים יתקיימו בהתאם להנחיות משרד הבריאות

סיור חנוכה בבני ברק

סיור הדלקת נרות בבני-ברק. אחרי טראומת הקורונה, בני-ברק נכונה לקבל בזרועות פתוחות מבקרים וסיירים. נעשה זאת על פי כל הכללים המתחייבים מהוראות משרד הבריאות והמטה המקומי של עיריית בני-ברק. העיר טובלת באורות ואנו נעבור בין סמטאותיה, נדליק נרות בחצר מקומית, ניפגש עם שדכנית שתספר על מקצועה ועל עולם הנשים בחברה החרדית, נאכל סופגניות. אם תרצו גם חמין וקיגל. המסלול: ביקור בישיבת פוניבז' הגדולה בישיבות הליטאיות, נשתתף גם בהדלקה של הבחורים, נבקר ליד בית הכנסת איצקוביץ, שהוא ה"מניומט" של בני ברק ובחסידות סטפנשט, גם כאן הדלקת נרות עם האדמו"ר. נעמוד על ההבדלים בין ליטאים, החסידים, עדות המזרח וגם על הניואנסים בלבוש, בתפילות ובמטעמי המטבח היהודי.

כל ימי חג חנוכה

מחיר לאדם: 90 ש"ח
אורך הסיור: כשעתיים
זמן יציאה: 19:00 (בכפוף למגבלות משרד הבריאות)
נקודת מפגש: חזון איש (2) פינת רבי עקיבא

סיור חנוכה זיכרון יעקב – עיר האורות

נערוך ביקור מיוחד לחג החנוכה בזיכרון יעקב היפה, מהוותיקות במושבות ישראל ונבקר בכמה מוקדים של הדלקת נרות, הן בחצר בית של אחד מוותיקי המושבה, נאכל סופגניות במדרחוב של העיר ונשמע סיפורים ופכים קטנים על תולדותיה של זמארין, היא זיכרון. נבקר ביקב המקומי הוותיק, נעקוב אחרי פרשות מחתרת ניל"י ומשפחת אהרונסון, כולל ביקור בביתה של שרה שנטלה את חייה, "נעגון" בחצרות המשפחות הוותיקות ונשמע על פרשת רצח פוליטי, פרשת דוידסקו, שנרצח בידי אנשי לח"י, פרשה שמסעירה את הרוחות עד עצם היום הזה.

כל יום בחג חנוכה

מחיר לאדם: 90 ש"ח
אורך הסיור: כשעתיים
זמן יציאה: 19:00, 10:30

סיור חנוכה שכונת הבוכרים בתל-אביב, גבעת משה א'

טעמים ושלהבת חנוכה. מעטים יודעים כי שכונת הבוכרים הראשונה בתל-אביב חנתה בצל המערכות השונות שהתחוללו בדרומה של העיר והם היו חיל המגן של האזור כולו. נדליק נרות חנוכה בחצר בית משפחה בוכרית, נטעם מהמאכלים המיוחדים ונשמע זמר פולקלוריסטי ואהוב עם שירי "בוכרה היפה". נבקר בבית הכנסת פוזיילוב שהפך פנינה ארכיטקטונית, נעמוד ליד החמת בה עמדו הדיליג'נסים וגם סוסתו של בנימין זאב הרצל. נסייר ב"בית האדום", במרכז השכונה שהיה מקום משכנו של השייח' המקומי שפיתה את אחת מנערות השכונה היהודיות והאצ"ל נקם בשניהם. נבקר גם בבית יצקר במקום בו נרצחו חיים יוסף ברנר יחד עם חבריו הסופרים. היום זהו מטה הנוער העובד.

כל ערב בחג חנוכה

מחיר לאדם: 90 ש"ח
אורך הסיור: כשעתיים
זמן יציאה: 19:00, 10:30

להזמנת מקום

להזמנת סיור השאירו פרטים בטופס או התקשרו לטלפון להלן:

השאר/י פרטים וניצור קשר בהקדם

בקרוב נפתח סיורים עירוניים חדשים בתל אביב ובירושלים בעקבות ההיסטוריה הקצרה של מדינת ישראל
בקרוב
סיורים חדשים
כתב עשרות ספרים בנושאי יהדות, היה המנהל הראשון של הרדיו האזורי הדתי "קול חי", הנחה את תוכנית המסורת מדור לדור בערוץ הראשון, ומגיש את התוכנית "מסורת מסורת" בגל"צ. זוכה פרס הנשיא לתקשורת יהודית ומקים ליגת הכדורגל צו פיוס.
שאול מייזליש
מדריך הסיורים
הסיור מהווה הזדמנות ייחודית להיכנס לתוככי ישיבה ולשוחח עם דמות מובילה בה, תוך התוודעות לאורח החיים בישיבה, יחסי הרב והחסידים, והאירועים הייחודיים בהם ה"טיש" וה"משקה".
החסידות
פותחת שעריה לקבוצות

תמונות מסיור פורים בבני ברק

שאול מייזליש

מדריך ולב ליבם של הסיורים.
לכל שאלה ופניה :

סיור בתל אביב

שכונת שפירא, הלב החי של החיים בתל אביב ההיסטורית. מבט אל הדרך בה החיים התנהלו לפני שגורדי השחקים מלאו את העין והלב.

סיורים בירושלים

מגוון סיורים לקבוצות במגוון אתרים בעיר.