8 לילות של מאור

סיורי בני ברק
חנוכה תשפ"ד

נצא לסיור לאחר החשכה, כאשר אנשי בני ברק פותחים את החלונות לרווחה ומאירים את הרחובות עם אלפי נרות השמן וההדלקות בחג החנוכה בעיר בני ברק. שמחה חסידית אמיתית

באווירה הייחודית ושמחת החג של העיר, נגלה את סודות התרבות שמאפיינת אותה

הסיור

בסיור זה ניכנס פנימה אל כמה משכיות החמדה של העיר, ונלמד להכיר את מגזריה השונים: חסידי, ליטאי, ספרדי ומגזר בעלי התשובה שהיא חטיבה מיוחדת באוכלוסיית העיר. סיור בני ברק נועד לקבוצות המעוניינות להיחשף לתרבות המסוגרת של העולם החרדי, זאת דרך ביקור ברחוב, במוסדות המובילים וכמובן דרך התפריט היהודי המסורתי שהולך ונעלם מחוץ לבני ברק.

מה נגלה?

- כיצד בית הכנסת איצקוביץ מקיים מניין 24 שעות ?
- חוויה מרתקת: שיחות עם אברכים והדלקת נרות בבית חרדי
- הצצה לחסידות שטפנשט
- פוניבז' - הישיבה הגדולה בעולם עם הנוף הנפלא לגוש דן
- איך משתלבים בעלי תשובה בעיר החרדית
- ביקור במאפיית ויזניץ הידועה
- אפשרות לסיום במסעדה יהודית

מה מיוחד בסיפורי ערים

שאול מייזליש, איש תקשורת המוכר בחברה הדתית מוביל סיורי ערב בשעות בהן רחובות בני ברק מתעוררים לחיים. במסגרת הסיורים הוא מביא את הסיפורים שמאחורי הרחובות השוקקים, הפשקווילים, ומאפשר כניסה אל הישיבות הנחשבות ביותר בהם אברכים לומדים בכל שעות היממה.

ניתן להזמין סיורים לקבוצות ויחידים

בקרוב נפתח סיורים עירוניים חדשים בתל אביב ובירושלים בעקבות ההיסטוריה הקצרה של מדינת ישראל
בקרוב
סיורים חדשים
כתב עשרות ספרים בנושאי יהדות, היה המנהל הראשון של הרדיו האזורי הדתי "קול חי", הנחה את תוכנית המסורת מדור לדור בערוץ הראשון, ומגיש את התוכנית "מסורת מסורת" בגל"צ. זוכה פרס הנשיא לתקשורת יהודית ומקים ליגת הכדורגל צו פיוס.
שאול מייזליש
מדריך הסיורים
הסיור מהווה הזדמנות ייחודית להיכנס לתוככי ישיבה ולשוחח עם דמות מובילה בה, תוך התוודעות לאורח החיים בישיבה, יחסי הרב והחסידים, והאירועים הייחודיים בהם ה"טיש" וה"משקה".
החסידות
פותחת שעריה לקבוצות